کاربرد سوئیچ های POE در VOIP و IP PHONE

VoIP (Voice over Internet Protocol)   فناوری است که شیوه ارتباط کسب و کارها را متحول کرده است. تلفن های تحت شبکه (IP Phone)   دستگاه های فیزیکی هستند که به کاربران امکان برقراری و دریافت تماس از طریق بستر شبکه کامپیوتری  را می دهند، در حالی که VoIP فناوری است که کاربران را قادر می سازد از طریق بستر  شبکه و یا اینترنت تماس های تلفنی برقرار کنند.
تلفن های تحت شبکه و فناوری نام برده شده ارتباط تنگاتنگی دارند، زیرا تلفن های تحت شبکه  برای کار با فناوری VoIP طراحی شده اند.
یکی از نیازمندی های کلیدی یک سیستم تلفن  تحت شبکه نیروی برق است و  یکی از منابع تامین این نیازمندی سوئیچ های دارای قابلیت  Power over Ethernet (PoE) است. سوئیچ های PoE برای تامین برق تلفن های تحت شبکه استفاده می شوند و به آنها اجازه می دهند بدون نیاز به منبع تغذیه جداگانه کار کنند. همچنین سوئیچ های PoE  برای اتصال این نوع از تلفن‌هابه یک شبکه استفاده می گردند که به کاربران امکان مدیریت بهینه نیازمندی های مرتبط با برق و اتصال به شبکه را می دهد.این سوئیچ ها در دسته بندی های مختلفی مانند مدیریتی، غیر مدیریتی، اترنت(10/100) و گیگابییت با تنوع پورت های مختلف تولید میشوند ولی در نهایت امر همگی در راستای مدیریت بهینه شبکه تلفن های تحت شبکه به کار میروند. برندهای معتبر بین المللی مانند Cisco ِDlink، Tplink، HRUI، HP و …  وجود دارند که سوئیچ های PoE را در انواع مختلف و در بازه های قیمتی مختلف  تولید می کنند.
در کشور ایران نیز easygigs یک برند ایرانی محبوب سوئیچ های PoE است که تلاش کرده است تاطیف وسیعی از اینگونه سوئیچ ها را متناسب با نیازهای مختلف و به صورت مقرون به صرفه با حفظ کیفیت مطلوب  ارائه دهد. سوئیچ های PoE برند easyGIGs به گونه ای طراحی شده اند که نصب و پیکربندی آسانی داشته باشند و گزینه ایده آلی برای راه اندازی سریع تلفن تحت شبکه میباشد.  سوئیچ های PoE بخش ضروری سیستم  های تلفن تحت شبکه  امروزی هستند، زیرا زیرساخت مورد نیاز برای کار با تلفن ها را فراهم می کنند. آنها همچنین به چندین تلفن  تحت شبکه اجازه می‌دهند به یک شبکه واحد متصل شوند و به کاربران امکان می‌دهند از مکان‌های مختلف تماس بگیرند و  یا تماسی دریافت کنند. با انتخاب یک برند معتبر سوئیچ PoE ، کسب و کارها می توانند از قابل اعتماد و ایمن بودن سیستم تلفن تحت شبکه خود اطمینان حاصل کنند.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه